Žiť v čistom prostredí...

Autor: Andrea Čapčeková | 13.5.2013 o 19:53 | (upravené 13.5.2013 o 20:10) Karma článku: 5,14 | Prečítané:  453x

...ako sa hovorí, že žiadne stretnutie v živote nie je náhodné, musím priznať, že je to určite pravda. Myslím si, že veľa ľudí si ani neuvedomuje, že každého koho stretneme, vstúpil do nášho života preto, aby sme sa jeho prostredníctvom niečo naučili.

 

Z takýchto stretnutí, či už sú kladné alebo záporné, mali by sme sa ich naučiť prijímať ako užitočné rady do života, ktoré nám majú v podstate pomôcť v našom duševnom živote...

Vždy, keď niekoho stretnem, či už je to príjemná osoba alebo nepríjemná položím si otázky: „ Prečo som sa s ňou stretla práve ja?  Aké ponaučenie si mám z toho stretnutia alebo zoznámenia pre seba zobrať? Život nám prináša rôzne stretnutia pri rôznych príležitostiach, či už v rodine, v práci, na dovolenkách , v autobuse, v lietadle, kdekoľvek, ...

Žijeme v dobe, kedy ľudia zabudli, na čom v živote vlastne záleží. S dnešnou vyspelou technikou nie je pre človeka problémom zvládnuť vyslanie ľudí alebo techniky na inú planétu, skúmanie vesmíru, ale robí nám problém nadviazať kontakt so svojím okolím. Myslím si, že nikdy ľudia necítili taký pocit odcudzenia ako dnes...V čase používania mobilov, elektronickej pošty sme stratili spojenie, ktoré je pre ľudí dôležité a na čom najviac záleží a to je práve osobný kontakt, stretnutie.

Dnes sa má problém stretnúť matka so svojím potomkom, aby spolu zašli len tak na prechádzku. Priatelia na seba nemajú čas a tak si odkazujú cez facebook. Máme podaktorí problém zoznámiť sa so susedmi a prehodiť zopár viet. Aký dopad bude mať náš spôsob života na generáciu, ktorá príde po nás? Život mi uštedril mnohé lekcie, z ktorých mám jedno ponaučenie, že pokiaľ si svoj život nebudem/e riadiť sami, bude mať tendenciu on si riadiť nás. Keď s manželom cestujeme, máme šťastie, že sa na našich cestách zoznámime so zaujímavými ľuďmi, ktorí nás svojím životným príbehom vždy veľmi obohatia. Z každého takéhoto stretnutia si potom okrem príjemného pocitu zo stretnutia prinášame aj ľudské hodnoty a nové priateľstvá. Ono každý z nás by mal objaviť v sebe svoje poslanie. Každý z nás má na niečo nadanie, ktoré iba čaká na to , ako bude zmysluplne využité. Všetci sme tu na svete pre nejaký jedinečný zámer, ušľachtilý cieľ, ktorý nám má umožniť zúročiť svoj ľudský potenciál a súčasne pritom obohatiť životy ľudí v našom okolí. Spomínam na úžasné stretnutie s pánom dekanom Emilom Florišom z Čadce, ktorý nás na poznávacej dovolenke od Egypta až po Mŕtve more sprevádzal zaujímavým výkladom histórie a krásnymi myšlienkami o živote. Veľmi milé a príjemné bolo naše stretnutie s podnikateľom veterinárom a jeho manželkou  z Čadce. S radosťou spomínam na  náhodné stretnutie v lietadle cestou  na Kubu - po vyše dvadsiatich rokoch som sa stretla s bývalými kolegami z projekcie. A tiež náhoda  aj s jedným politikom, s ktorým som sa chcela stretnúť na Slovensku a podarilo sa mi to  až na ďalekej dovolenke a  hoci je z opačného politického spektra, rozhovory boli zaujímavé. Samozrejme tých milých stretnutí v súkromí, v práci je veľa... Ozaj a koľko životov ovplyvníme my  za ten čas, čo tu budeme na tejto planéte?  Je veľmi dôležité byť a zostať ľudským a obohatiť tak životy ľudí v našom okolí. Pokiaľ sa nám podarilo svojou prítomnosťou rozjasniť náladu  aj niekomu úplne neznámemu, tak tie dni stáli za to.  Bola som viac krát milo zaskočená na dovolenkách, keď nám naši „noví známi " povedali vetu, ktorá nás s manželom veľmi potešila : „Sme radi a šťastní, že sme Vás stretli, spoznali." Myslím si , že aj takéto stretnutia sú úžasným odkazom, ktoré tu zostanú v srdiečkach známych , keď aj my tu už nebudeme. Naše myšlienky formujú náš svet a čím žijeme ovplyvňuje náš osud. Naše prostredie okolo nás formuje naše nálady, myšlienky a sny, preto je dobré si preskúmať svoje okolie a vyhýbať sa negatívne zameraným jedincom.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Akcia proti Kiskovi je porovnateľná len s únosom mladého Kováča.

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: Politikov treba vyšetrovať citlivo

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii Peter Kovařík.

PRIMÁR

Keď mejkap podráždi. Problémy, ktoré vyvoláva kozmetika

Vyberte si kozmetiku, ktorá nepoškodí pleť.


Už ste čítali?